DeeP FeaR™
Вие сте на форумот http://deepfear.motionsforum.com
Ве молиме регистријрате се Smile GL & HF
Додадете не на FB dFteam CsClan
ВЕ МОЛИМЕ ВАШИТЕ ЛИНКОВИ ДА ГИ ПИШУВАТЕ ВО КОД :

Во потрага сме по спонзор е-маил/мсн dF-team@live.com
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез
Часовник
Април 2018
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
deepfear ™
Hall of fame:
aN5
stg
bAzz
MayeR^
LegO.o
Legends:
bSR
Just Me
guk1
madball
V!R{u}S

Share | 
 

 Известување за PS побарувањата

Go down 
АвторПорака
DeeP FeaR
Admin
avatar

Број на мислења : 321
Join date : 2010-06-19
Местолокација : Македонија

ПишувањеПредмет: Известување за PS побарувањата   Пон Мај 02, 2011 3:11 pm

Дечки во ред е да си побарате да ви направеме лого хедер баннер или било што меѓутоа никој не спомнува каква награда ќе добиеме за тоа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://deepfear.motionsforum.com
JwNNN

avatar

Број на мислења : 45
Join date : 2011-04-09
Местолокација : Мacedonia,Kavadarci

ПишувањеПредмет: Re: Известување за PS побарувањата   Сре Мај 04, 2011 9:51 pm

moze zamene logo i banner ako ne vi e tesko Very Happy <3
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Известување за PS побарувањата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
DeeP FeaR™ :: ·٠•●Генерално ●•٠· :: Известување,Пофалба,Критика,Прашање-
Отиди до: